Denna webbplats använder cookies. Genom att fortsätta surfa på denna webbplats accepterar du cookies.

X

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Stöd och Sevice - kontaktuppgifter

Besöksadress:
Besöksadress: Storgatan 17
464 31 Mellerud

Verksamhetschef

Marcus Lindell
Verksamhetschef Stöd och service
E-post: marcus.lindell@mellerud.se
Telefon: 0530-181 54

LSS-handläggare

Martin Gustafsson
LSS-handläggare
E-post: martin.gustafsson@amal.se
Telefon: 0532-173 16

Enhetschef gruppbostad och daglig verksamhet

Staffan Jansson
Enhetschef Boende och personlig assistans
E-post: staffan.jansson@mellerud.se
Telefon: 0530-181 64

<strong>Christina Erlandsson</strong> Christina Erlandsson
Enhetschef Boende
E-post: christina.erlandsson@mellerud.se
Telefon: 0530-181 79

<strong>Ann-Britt Nordqvist</strong> Ann-Britt Nordqvist
Enhetschef Boende och daglig verksamhet
E-post: ann-britt.nordqvist@mellerud.se
Telefon: 0530-181 22

Enhetschef socialpsykiatri

<strong>Tatjana Drewitz</strong> Tatjana Drewitz
Enhetschef Socialpsykiatri
E-post: tatjana.drewitz@mellerud.se
Telefon: 0530-181 21

Enhetschef övrig LSS

<strong>Jimmy Savefors</strong> Jimmy Savefors
Enhetschef Övrig LSS
E-post: jimmy.savefors@mellerud.se
Telefon: 0530-181 59

Lotsen, öppen verksamhet för personer med psykisk funktionsnedsättning

Snickargatan 6
Telefon: 0530-180 74
Öppettider: måndag-tisdag, torsdag 12.00 - 15.00
                 lördag 13.00 - 16.00

Övriga kontakter:

Handläggare Assistansersättning, Försäkringskassan

Försäkringskassan

LSS/Vuxenhabiliteringen, Teamet i Vänersborg:

Telefon: 010-441 00 00

Barnhabiliteringen, Teamet i Vänersborg:

Telefon: 010-441 21 00

Sidan uppdaterades 25 augusti 2022