Denna webbplats använder cookies. Genom att fortsätta surfa på denna webbplats accepterar du cookies.

X

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Kontaktuppgifter vård och omsorg

Kommunens växel


Telefon: 0530-180 00

Verksamhetschef vård och omsorg

Pernilla Wall
Verksamhetschef Vård och omsorg
E-post: pernilla.wall@mellerud.se
Telefon: 0530-181 40

Valon Hetemi
Verksamhetschef vård och omsorg
E-post: valon.hetemi@mellerud.se
Telefon: 0530-18209

Avgiftshandläggare

Niclas Nilsson
Administratör
E-post: niclas.nilsson@mellerud.se
Telefon: 0530-180 56

Telefontider och uppgifter om avgifter
Telefon: 0530-181 46, säkrast 10.00 – 12.00.

Enhetschefer Ängenäs särskilda boende

Malin Rahm
Enhetschef Ängenäs särskilda boende
E-post: malin.rahm@mellerud.se
Telefon: 0530-183 26

Lena Hansson
Enhetschef Ängenäs särskilda boende
E-post: lena.hansson@mellerud.se
Telefon: 0530-189 93

Enhetschef Fagerlids särskilda boende

Nathalie Laagen
Enhetschef Fagerlids särskilda boende
E-post: nathalie.laagen@mellerud.se
Telefon: 0530-18325

Enhetschef Skållerudshemmet

Emelie Berg
Enhetschef Skållerudshemmet
E-post: emelie.berg@mellerud.se
Telefon: 0530-189 20

Enhetschef Hemvården norra

Chatrine Karlsson
Enhetschef Hemvården norra
E-post: chatrine.karlsson@mellerud.se
Telefon: 0530-183 31

Enhetschef Hemvården södra

Gunilla Mahrberg
Enhetschef Hemvården södra
E-post: gunilla.mahrberg@mellerud.se
Telefon: 0530-189 41

Enhetschef Kommunrehab och korttid

Ann-Charlotte Östlind
Enhetschef Kommunrehab och Fagerlids korttider
E-post: ann-charlotte.ostlind@mellerud.se
Telefon: 0530-183 38

Plan 1 Korttid
Telefon: 0530-183 44 

Plan 2 Boende
Telefon: 0530-183 45

Kommunrehab

Sjukgymnast
Telefon: 0530-183 49

Arbetsterapeut
Telefon: 0530-183 49

Hjälpmedelstekniker
Telefon: 0530-183 49

Telefontid: måndag till fredag kl. 8.00 - 9.30. Övrig tid så finns det telefonsvarare. Telefon: 0530-183 49
Fax: 0530-183 36

Enhetschef Hemsjukvård

Anna Nilsson
Enhetschef Hemsjukvården
E-post: anna.nilsson@mellerud.se
Telefon: 0530-18368

Sjuksköterskor

Carina Fjällman
Medicinskt ansvarig sjuksköterska
E-post: carina.fjallman@mellerud.se
Telefon: 0530-183 39

Sjuksköterska Bergs
Mobiltelefon: 070-278 29 12

Sjuksköterska Kroppefjäll
Telefon: 0530-189 41
Mobiltelefon: 070-342 40 47

Sjuksköterska LSS
Telefon: 0530-183 61
Mobiltelefon: 070-342 40 85

Sjuksköterska Norra
Telefon: 0530-183 53
Mobiltelefon: 070-342 40 44

Sjuksköterska Skållerud
Telefon: 0530-189 31
Mobiltelefon: 070-342 40 42

Sjuksköterska Södra
Telefon: 0530-183 51
Mobiltelefon: 070-342 40 43

Marie Sjöström
Demenssjuksköterska
E-post: marie.sjostrom@mellerud.se
Telefon: 0530-183 52

Sidan uppdaterades 16 mars 2022