Denna webbplats använder cookies. Genom att fortsätta surfa på denna webbplats accepterar du cookies.

X

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Ideella föreningar

DHB Västra
Kontaktperson: Grethe Håkansson
Mobil: 0521-696 10
E-post: info@dhbvastra.se 
Ordförande: Kai Mäkiperä 

DHR Mellerudsavdelningen
Kontaktperson: Göran Emanuelsson
Mobil: 070 - 346 13 93
E-post: gorane@bredband2.com

Framtidsbygder Dalsland
Kontaktperson: Kerstin Söderlund
Mobil: 070-299 89 86
E-post: koulakt@framtidsbygdes.se 
Ordförande: Per Jonsson
Mobil:070-937 70 04
E-post: per.jonsson@bengtsfors.se

IOGT-NTO Mellerud
(Lf 948 Melleruds Hopp)
Kontaktperson: Kjell Sanding
Tel: 0530-105 48
Ordförande: Ingvar Asp
Tel: 0530-418 21, Mobil: 073-049 13 73
E-post: Ingvar.asp@telia.com
Kassör: Marja Jansson

Lions Club Mellerud
Kontaktperson: Kjell Karlsson, Ordförande
Tel: 0530-121 57, Mobil: 073-034 35 00
E-post: kjell.karlsson.md@gmail.com
Kassör: Bengt Bengtzon
Mobil: 070-727 72 73
Egen hemsida (nytt fönster)

Röda Korset i Melleruds kommun
Egen hemsida (nytt fönster)
Mer information (nytt fönster)

Melleruds Demensförening 
Kontaktperson: Marie Dahlin
Tel: 070 885 84 38
E-post: marie.dahlin@telia.com
Kassör: Christine Andersson 
Mobil: 072-155 95 19 
E-post: christine.andersson @ordmag.com 

Melleruds Röda Kors Krets
Kontaktperson: Gunilla Kärnestedt
Telefon: 0530-341 21
e-post: gunilla.karnestedt@telia.com 


 

 

PRO föreningar
kontaktperson: Borge Skoogh, Ordförande
Mobil: 070-863 46 18
E-post: borge@skoogh.com
Kassör: Elisabeth Andersson 
Mobil: 070-648 07 34
E-post: elisabeth-k.a@hotmail.com

Sunnanå Båtgårdsförening
Kontaktperson: Jonny BlomMobil: 070-796 43 61, Tel: 0530-415 80
E-post: jonny.bl@telia.com
Ordförande: Robert Olsson
Mobil: 070-508 31 01
E-post: robert.olsson@mellerud.se 
Kassör: Ronny Olsson

SPF Seniorerna Mellerudsbygden
Kontaktperson: Rose- Marie Jonasson
Tel: 0530-417 40, mobil: 070685 75 78
E-post: rm@berga19.se
Ordförande: Stig Larsson 
Tel: 0530-320 63, mobil: 070-393 98 44
E-post: s.rlarsson@me.com 

Veteran Classic Dalsland
Kontaktperson: Gunnar Landegren
Mobil: 070-542 74 00
E-post: veteranlan@telia.com
Ordförande: Erik Pantzar Öhman
Mobil: 070-385 34 99
E-post: erik.pantzar-ohman@live.se
Kassör: Fredrik Johannsson 

Örs Bastuförening
Ordförande: Glenn Bejerstrand
Mobil: 070-911 031 10
E-post: glenn@bejerstrands.se 
Sekreterare: Sture Andersson 

Sidan uppdaterades 2 juni 2022