Denna webbplats använder cookies. Genom att fortsätta surfa på denna webbplats accepterar du cookies.

X

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Förtroendevalda

Kommunstyrelsens arbetsutskotts presidium består av

Morgan E Andersson (C) - ordförande

Eva Pärsson (M) – 1:e vice ordförande

Michael Melby (S) – 2:e vice ordförande

 

Ledamöter och ersättare

Moderaterna                                    

Ledamot                                                       

Eva Pärsson - 070-587 09 46 - eva.parsson@mellerud.se

                                                          

Centerpartiet                                   

Ledamöter                                                       

Morgan E Andersson – 0530-181 07 – morgan.e.andersson@mellerud.se      

Ersättare                                                         

Peter Ljungdahl – 070-517 00 45 - peter.ljungdahl@mellerud.se

 

Kristdemokraterna                         

Ledamot                                                       

Daniel Jensen - 070-951 21 24 - daniel.jensen@mellerud.se

                                                           

Arbetarepartiet -Socialdemokraterna                   

Ledamöter                                                       

Michael Melby – 070-916 78 27 – michael.melby@mellerud.se

Ersättare

Thomas Hagman - 070-567 60 30 – thomas.hagman@mellerud.se


Miljöpartiet de gröna                              

Ersättare

Vakant -

                                                           

Sverigedemokraterna                             

Ledamot                                                       

Ulf Rexefjord - 073-801 88 20 - ulf.rexefjord@mellerud.se  

Ersättare                                                         

Liselott Hassel – 072-311 46 44 – liselott.hassel@mellerud.se

                                                       

Kommunpartiet i Mellerud                     

Ersättare

Jörgen Eriksson - 070-528 50 55 - jorgen.eriksson@mellerud.se

 

 

Sidan uppdaterades 21 september 2022