X

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Vård- och omsorg- kontaktuppgifter

Kommunens växel

Telefon: 0530-180 00

Socialnämndens ordförande

Daniel Jensen
Socialnämndens ordförande
E-post: daniel.jensen@mellerud.se
Mobiltelefon: 070-951 21 24

Socialchef

Tanja Mattsson
Socialchef
E-post: tanja.mattsson@mellerud.se
Telefon: 0530-181 49

Verksamhetsutvecklare

Mikael Nilsson
Verksamhetsutvecklare
E-post: mikael.nilsson@mellerud.se
Telefon: 0530-180 10

Ekonom

Linnea Stockman
Ekonom
E-post: linnea.stockman@mellerud.se
Telefon: 0530-182 06

Avgiftshandläggare

Niclas Nilsson
Avgiftshandläggare
E-post: niclas.nilsson@mellerud.se
Telefon: 0530-180 56

Telefontider och uppgifter om avgifter
Telefon: 0530-181 46, säkrast 10.00 – 12.00.

Enhetschef Fagerlids särskilda boende

Jenny Mabäcker
Enhetschef
E-post: jenny.mabacker@mellerud.se
Telefon: 0530-183 25

Enhetschef Skållerudshemmet

Emelie Berg
Enhetschef
E-post: emelie.berg@mellerud.se
Telefon: 0530-189 20

Enhetschefer Ängenäs

Malin Rahm
Enhetschef
E-post: malin.rahm@mellerud.se
Telefon: 0530-183 26

Lena Hansson
Enhetschef
E-post: lena.hansson@mellerud.se
Telefon: 0530-189 93

Enhetschef Hemvården norra

Chatrine Karlsson
Enhetschef Hemvården Norra
E-post: chatrine.karlsson@mellerud.se
Telefon: 0530-183 31

Enhetschef Hemvården södra

Gunilla Mahrberg
Enhetschef Hemvården Södra
E-post: gunilla.mahrberg@mellerud.se
Telefon: 0530-189 41

Enhetschef Bergs / Kommunrehab

Ann-Charlotte Andreassen
Enhetschef
E-post: ann-charlotte.andreassen@mellerud.se
Telefon: 0530-183 38

Plan 1 Korttid
Telefon: 0530-183 44 

Plan 2 Boende
Telefon: 0530-183 45

Enhetschef Hemsjukvård

Maria Lobrant
Enhetschef hemsjukvård
E-post: maria.lobrant@mellerud.se
Telefon: 0530-183 68

Sjuksköterskor

Sjuksköterska Bergs
Mobiltelefon: 070-278 29 12

Sjuksköterska Kroppefjäll
Telefon: 0530-189 41
Mobiltelefon: 070-342 40 47

Sjuksköterska LSS
Telefon: 0530-183 61
Mobiltelefon: 070-342 40 85

Sjuksköterska Norra
Telefon: 0530-183 53
Mobiltelefon: 070-342 40 44

Sjuksköterska Skållerud
Telefon: 0530-189 31
Mobiltelefon: 070-342 40 42

Sjuksköterska Södra
Telefon: 0530-183 51
Mobiltelefon: 070-342 40 43

Marie Sjöström
Demenssjuksköterska
E-post: marie.sjostrom@mellerud.se
Telefon: 0530-183 52

Kommunrehab

Sjukgymnast
Telefon: 0530-183 49

Arbetsterapeut
Telefon: 0530-183 49

Hjälpmedelstekniker
Telefon: 0530-183 49

Telefontid: måndag till fredag kl. 8.00 - 9.30. Övrig tid så finns det telefonsvarare. Telefon: 0530-183 49
Fax: 0530-183 36

Sidan uppdaterades 18 oktober 2021